Divadelní společnost Geisslers Hofcomoedianten, Praha

Ambrosia

Autor předlohy: Petra Polehly sepsali Geisslers Hofcomoedianten
Úprava textu: Petr Hašek
Režie: Petr Hašek
Dramaturgická spolupráce: Michal Novák a Otakar Faifr
Scénografie a grafický design: Michal Novák
Asistent režie: Štěpán Macura
Hudební spolupráce: Stanislav Bohadlo a Michael Pospíšil
Zpěv: vokální soubor Cum Ardore
Herecké exponáty v podání: informující Ivany Machalové/Marie Štípkové, stepující Blanky Vávrové, tančící Venduly Štíchové-Holičkové/Michaely Váňové, loutkářské Kristýny Matějové, melodramatického Václava Chalupy, dell´artovské Kateřiny Bohadlové, zpívající Terezy Sedláčkové, artistního Martina Bohadla a Aleše Pospíšila jako kurátora Ambrože

Základní údaje o souboru:
Známý kukský divadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten hraje již jedenáctou sezónu. Kromě pravidelné účasti na různých domácích přehlídkách a mezinárodních festivalech (po Maďarsku následovalo Rakousko, Itálie, Polsko) začali vyjíždět na běžné nefestivalové zájezdy a svou pozornost více zaměřili na Prahu (hostování v Činoherním klubu, Žižkovském divadle, Paláci Akropolis, Ábíčku aj.). Zdroje dramaturgické inspirace začali hledat i mimo šporkovskou knihovnu a své nové inscenace této linie premiérují v Praze.

Několik slov o autorovi (autorech), inscenátorech, respektive o inscenační tradici hry:
Geisslers Hofcomoedianten zvou na netradiční inscenovanou výstavu, během níž diváci individuálně na vlastní pěst objevují a skládají jednu z nejstarších dochovaných jezuitských her na našem území. Pojednává o životě a díle sv. Ambrože a zprostředkovává autentický barokizující zážitek pokání.
Divadelně-interaktivní výstava o sv. Ambrožovi a pokání císaře Theodosia pro 9 hereckých exponátů, jezuitský zpěv a kurátora vznikla podle stejnojmenné jezuitské hry sv. Edmunda Kampiána (1540 – 1581), poprvé sehrané u příležitosti pražské korunovace císaře Rudolfa II. roku 1578.
Geisslers touto inscenací usilují o návrat dramatického umění zpět do kostelů, kde bylo evropské středověké divadlo doma.

Muzeum barokních soch
pondělí 1. července ve 20 hodin
pro diváky od 10 let • délka představení individuální, cca 60 minut

Kontakt: info@geisslers.cz, www.geisslers.cz